X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

وزارت ارشاد نباید به سیاست گذاری های کوتاه مدت بسنده کند

یکشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1393
محمد علی دشتگلی  یکی  از داوران نهایی بیست و ششمین جشنواره تئاتر هرمزگان در این خصوص گفت: جشنواره تئاتر هرمزگان قدمتی بیش از ربع قرن دارد و این استان در زمینه تئاتر تجربه های مختلفی داشته، اما خروجی آن را نمی توان معدل و برآیند کارنامه هنری هرمزگان دانست.

http://farhangehormozgan.ir/wp-content/uploads/2014/09/IMG_4034.jpg
 

دشتگلی با اشاره به اینکه نمی توان خروجی جشنواره تئاتر را معدل و برآیند کارنامه هنری هرمزگان دانست، اظهار کرد: پرونده کاری یک گروه نمایش در این جشنواره باز می شود و در نهایت پس از ۲ اجرا بسته می شود، بنابراین نمی توان درخصوص وضعیت تئاتر استان به راحتی و با یک جشنواره به قضاوت نشست.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید به سیاست گذاری های کوتاه مدت بسنده کند، بلکه ما در حوزه فرهنگ و هنر به یک برنامه بلند مدت نیاز داریم که مشخص کند به طور مثال در ۵ تا ۱۰ سال آینده باید به چه مرحله ای برسیم و کجا باشیم.

دشتگلی ادامه داد: داشتن دبیرخانه دایمی جشنواره، اجراهای عمومی مستمر، تبادل اطلاعات بین گروه های نمایشی هر استان با استان های دیگر و مدیریت ثابت می تواند کمک موثری در ارتقاء این هنر در کشور داشته باشد.

داور بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان بیان کرد: پیشکسوتان باید ستون اصلی جشنواره باشند و از تجربیات آنها در جهت هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره ها کمک گرفت.

وی با تاکید براینکه برای اینکه یک هنرمند به عنوان کارگردان روی صحنه برود، باید فرآیندی را طی کند، خاطرنشان کرد: اینکه یک بازیگر پس از یک تا ۲ اجرا به عنوان کارگردان معرفی می شود و به جشنواره راه پیدا میکند، مناسب نیست، بلکه باید یک کارگردان تجربه لازم را بدست آورد و در انتها به اجرای جشنواره ای راه پیدا کند.

وی در پایان با تقدیر از برگزارکنندگان بیست و ششمین جشنواره تئاتر هرمزگان گفت: خوشبختانه هرمزگان هم هنرمندان با استعداد و جوان و هم مدیران فرهنگی خوبی دارد.

شایان ذکر است؛ بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، از ۲۷ لغایت ۳۰ شهریورماه در فرهنگسرای طوبی و پلاتو آفتاب بندرعباس برگزار می شود.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد